Kategorie
news

Światowy Dzień Zdrowia 2022 oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia br. przypada 72 rocznica powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia. W tym dniu obchodzony jest właśnie Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego. Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

W tym roku – w czasie pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca, w Światowym Dniu Zdrowia 2022, WHO skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu oraz wspierania ruchu na rzecz tworzenia społeczeństw skoncentrowanych na dobrobycie.

Tegorocznym hasłem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest :

Our planet, our health – Nasza planeta, Nasze zdrowie!

 

 

 

 

 

 

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody
Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Drodzy Pracownicy Klinicznego Centrum,

w tym wyjątkowym dniu pragnę złożyć wszystkim pracownikom Naszej Jednostki
wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświecenia służbę na rzecz drugiego człowieka, za zaangażowanie i empatię, za profesjonalizm w działaniu, poświęcony czas, życzliwą opiekę oraz okazywanie szacunku i cierpliwości.
Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, a także wytrwałości, tak bardzo dziś potrzebnej wiary w przyszłość i w drugiego człowieka.

Dziękuję za pomoc w każdym miejscu i w każdym czasie.

Wszystkim Pracownikom życzę, aby nie zabrakło sił i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej satysfakcji w życiu osobistym.

Małgorzata Sobel
Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu

 

Privacy Preference Center