Kategorie
news

Impreza plenerowa pod hasłem „Zdrowie RODZI SIĘ w aktywnej rodzinie”

IMPREZA PLENEROWA pod hasłem Zdrowie RODZI SIĘ w aktywnej rodzinie” już za nami….
 
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział!
Impreza, która odbyła się w niedzielę 3 września br. na Placu Wolności w Opolu, nie tylko zapewniła dzieciom radość i beztroską zabawę, ale także rodzice mogli skorzystać z bezpośredniej rozmowy ze specjalistami Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu oraz Centrum Medycznego FEMMINA, mieli okazję uzyskać cenne porady z zakresu badań prenatalnych czy specjalistycznej opieki nad dziećmi.
Event był świetną okazją spędzenia czasu aktywnie i zdrowo, a oferta atrakcji była jak najbardziej zróżnicowana i dostosowana do potrzeb czy zainteresowań maluchów.
 
Zabawy były oczywiście z elementami edukacji prozdrowotnej.
W programie imprezy znalazły się różnorodne zabawy ruchowe, taneczne, gotowanie na wesoło, joga dla najmłodszych, chustowanie, karaoke, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie buziek czy brzuszków przyszłych mam.
Dzieci otrzymały drobne upominki, a także tajemniczą wizytówkę z kodem QR. Po zeskanowaniu kodu dzieci mogły wysłuchać fascynującej bajki o tym, dlaczego warto zdrowo się odżywiać, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne dla ich organizmu.
Był również quiz dla nieco starszych.

Najwięcej emocji dał wszystkim koncert zespołu „ARKA NOEGO” oraz spektakl bajkowy „ZAPLASTIKOWANI” w wykonaniu Teatru EKO STUDIO z ekologicznym przesłaniem i Pszczółką w roli głównej.
 
Perełką programu był niesamowity – II Opolski Wyścig Wózków na czas o Puchar Dyrektora Klinicznego Centrum w Opolu.
 
Rodzinny Piknik na zakończenie wakacji to kolejna impreza Klinicznego Centrum oraz Centrum Medycznego FEMMINA, która po sukcesie naszego „Balu w środku lata„, (który się odbył kilka tygodni temu), była zwieńczeniem drugiej edycji projektu unijnego realizowanego przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.
Pięknie dziękujemy! 
Impreza Plenerowa została zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej projektu pn. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2”.
 
Projekt jest realizowany przez Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w ramach działania 8.1. Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa opolskiego.

Privacy Preference Center