Kategorie
news

POGŁĘBIONA DIAGNOSTYKA ROZWOJU (PSYCHOMOTORYCZNEGO) DZIECKA

OCENA ROZWOJU DZIECKA WG KAMIENI MILOWYCH
Wczesne rozpoznanie nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym małego dziecka (szczególnie w pierwszych tygodniach życia) pozwala na wyrównanie deficytów rozwojowych u dziecka do 1 roku życia.
 
Zapraszamy do skorzystania z nieinwazyjnej metody badania tj. oceny rozwoju dziecka wg kamieni milowych.
 
  • Jest to powszechnie stosowana metoda obserwacji rozwoju dzieci urodzonych w terminie, dzięki której można zapoznać rodziców z kolejnym etapem rozwoju ich dziecka.
  • Wiek osiągania przez dzieci kamieni milowych w połączeniu z badaniem pediatrycznym jest najczęściej stosowaną metodą oceny rozwoju dzieci.
  • Szczegółowe poznanie idealnej sekwencji rozwoju dziecka w zakresie wszystkich sfer (sfera rozwoju ruchowego, sfera rozwoju ruchów precyzyjnych, sfera rozwoju umysłowego i socjalnego oraz sfera rozwoju mowy) pozwala sformułować ocenę rzeczywistego stopnia rozwoju danego dziecka, co sprzyja zdrowemu rozwojowi i rozpoznawaniu ewentualnych nieprawidłowości.
  • Profilaktyczne zalecenia pomagają rodzicom przewidywać następny etap rozwoju i odpowiednio kształtować typowe dla niego zachowania.
  • Obserwacja rozwoju dziecka w gabinecie lekarskim ma istotne znaczenie dla wczesnej identyfikacji i leczenia zaburzeń rozwojowych.
Zapraszamy na indywidualną ocenę rozwoju dziecka za pomocą tzw. kamieni milowych:
Poradnia Neonatologiczna
Opole, ul. Reymonta 8
77 434 06 82
tel. kom. 531 600 920
 
PORAD UDZIELA:
lek. med. Klaudia Woźniak – pediatra, neonatolog
 
Więcej informacji o metodzie na stronie: https://dlarodziny-ginekologia.opole.pl/…/ocena…/
 
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w ramach m.in. Poradni Neonatologicznej realizuje projekt unijny pn. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Privacy Preference Center