Kategorie
news

MONACHIJSKA FUNKCJONALNA DIAGNOSTYKA ROZWOJOWA

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w ramach m.in. Poradni Neonatologicznej realizuje projekt unijny pn. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Zatem jeśli jesteście rodzicami dziecka do lat 2 i mieszkacie na terenie województwa opolskiego, zachęcamy do korzystania z oferowanych świadczeń.
Z wszystkich świadczeń, badań, porad – można korzystać bezpłatnie i bez skierowania.
Na część z nich można umawiać wizyty – kontakt poniżej.

Zapoznajcie się z podstawowymi informacjami na temat jednej z wielu metod badań Waszych maluszków.
Zapraszamy!

MONACHIJSKA FUNKCJONALNA DIAGNOSTYKA ROZWOJOWA

Metoda ta jest powszechnie stosowaną skalą w diagnozie dzieci od ukończenia 1 miesiąca do 2 roku życia.
W czasie trwającego od 45 do 80 minut badania obserwujemy rozwój dziecka w kilku ważnych obszarach, dzięki czemu stawiana diagnoza jest szczegółowa i pozwala nam na uchwycenie zarówno globalnego poziomu rozwoju liczonego w miesiącach, jak i obszarów deficytowych wymagających specjalistycznego wsparcia.
W czasie zabawy i stawiania przed dzieckiem kolejnych wyzwań, dostosowanych do jego wieku, obserwujemy rozwój tzw. motoryki dużej, m.in. umiejętności chwytania i manipulacji zabawkami.
Skala sprawdza również rozwój percepcji, czyli zdolności dziecka do pojmowania zależności w otaczającym je świecie. Stworzenie profilu graficznego dostarcza nam informacji o rozwoju dziecka.
Po przeprowadzonym badaniu i analizie uzyskanych wyników rodzic otrzymuje informację o rozwoju swojego dziecka, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości również wskazanie możliwości wczesnego wspierania rozwoju adekwatnie do potrzeb dziecka.
 
Zapraszamy do kontaktu:
Poradnia Neonatologiczna
Opole, ul. Reymonta 8
 
Rejestracja:
poniedziałek – piątek
godz.10.00 – 14.00
tel. 77 454 54 01 wew. 611 lub 77 434 06 82
tel. kom. 534 084 542
poradnia@ginekologia.opole.pl
 
Diagnostykę przeprowadzają:
Ewa Murawska
Aneta Mironowicz
Monika Haiman
Joanna Wawrzyniak

Privacy Preference Center