Kategorie
news

MONACHIJSKA FUNKCJONALNA DIAGNOSTYKA ROZWOJOWA

Informujemy, że dysponujemy wolnymi terminami na bezpłatne badania w ramach Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej. Zatem jeśli jesteście rodzicami dziecka do lat 2 i mieszkacie na terenie województwa opolskiego, zachęcamy do korzystania z oferowanego świadczenia bez skierowania.

Metoda ta jest powszechnie stosowaną skalą w diagnozie dzieci od ukończenia 1 miesiąca do 2 roku życia.
W czasie trwającego od 45 do 80 minut badania, obserwujemy rozwój dziecka w kilku ważnych obszarach, dzięki czemu stawiana diagnoza jest szczegółowa i pozwala nam na uchwycenie zarówno globalnego poziomu rozwoju liczonego w miesiącach, jak i obszarów deficytowych wymagających specjalistycznego wsparcia.

  • W czasie zabawy i stawiania przed dzieckiem kolejnych wyzwań, dostosowanych do jego wieku, obserwujemy rozwój tzw. motoryki dużej, m.in. umiejętności chwytania i manipulacji zabawkami.
  • Skala sprawdza również rozwój percepcji, czyli zdolności dziecka do pojmowania zależności w otaczającym je świecie.
  • Stworzenie profilu graficznego dostarcza nam informacji o rozwoju dziecka.
  • Po przeprowadzonym badaniu i analizie uzyskanych wyników rodzic otrzymuje informację o rozwoju swojego dziecka, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości również wskazanie możliwości wczesnego wspierania rozwoju adekwatnie do potrzeb dziecka.
Metoda badania dziecka szczegółowo opisana jest na stronie:
 
Zapraszamy do kontaktu:
Poradnia Neonatologiczna w Opolu, ul. Reymonta 8.
Rejestracja:
poniedziałek – piątek w godz.8.00 – 15.00.
tel. 77 454 54 01 wew. 611 lub 77 434 06 82
tel. kom. 531 600 920
mail: poradnia@ginekologia.opole.pl

Diagnostykę przeprowadzają:
Joanna Wawrzyniak – psycholog
Wiktoria Kubiec – psycholog
Monika Haiman – położna, pschylog
Aneta Mironowicz – pedagog, neurologopeda kliniczny

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu w ramach m.in. Poradni Neonatologicznej realizuje projekt unijny pn. „Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 – edycja 2” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Privacy Preference Center