Kategorie
news

19 maja – Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego

Z tej okazji pragniemy wszystkim dawczyniom złożyć najserdeczniejsze podziękowania za ten drogocenny dar jakim jest mleko kobiece.
Cóż może być bardziej szlachetnego niż dzielenie się tym, co w okresie laktacji jest najcenniejszym darem natury.

W Banku Mleka Kobiecego Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu, działającym pod patronatem Fundacji
BANK MLEKA KOBIECEGO, zarejestrowaliśmy już 155 WSPANIAŁYCH KOBIET – Honorowych Dawczyń Mleka Kobiecego, które w trudnym i wyczerpującym okresie wczesnego macierzyństwa, karmiąc własne dziecko, znalazły cenny czas na dzielenie się swym mlekiem na potrzeby innych dzieci. Mleko kobiece ma wartość cennego leku, który dzieci przedwcześnie urodzone i noworodki chore, nie zawsze mogą otrzymać od własnych mam. Żywienie mlekiem kobiecym już od pierwszych chwil życia ma decydujący wpływ na zmniejszenie częstotliwości zakażeń i zachorowalności na groźne choroby.

Bank Mleka Kobiecego przy Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym i Noworodków w Opolu powstał 6 lat temu. Jest jednym z 16 banków w Polsce i jedynym w województwie opolskim. W naszym Szpitalu, od początku istnienia banku, zdeponowane mleko podano aż 479-ciu małym pacjentom, w większości dzieciom przedwcześnie urodzonym. Było to możliwe dzięki ofiarności honorowych dawczyń, które łącznie oddały ponad 1300 litrów mleka.
Dziękujemy!

Honorową dawczynią mleka może zostać każda zdrowa kobieta, która karmi własne dziecko oraz dysponuje jego nadwyżkami.
Panie, które chciałyby podzielić się swoim pokarmem zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 536 739 110, mail: bank-mleka@ginekologia.opole.pl
Zapraszamy Mamy do nas!  

Z okazji Światowego Dnia Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego, w imieniu dyrekcji i personelu medycznego, serdecznie dziękujemy Mamom, które zdecydowały się wesprzeć swym pokarmem dzieci. To prawdziwy dar – mówi Ewa Miedzińska – położna, kierownik Banku Mleka w Opolu.

Informujemy, że Bank Mleka Kobiecego otwarty jest na współpracę z innymi szpitalami i chętnie będzie dostarczał mleko pozyskane od naszych dawczyń. 

Privacy Preference Center